نماینده ولی‌فقیه در گلستان:
کشف اسرار شخصی افراد جرم و گناه است

نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: کشف اسرار و تجسس در حریم شخصی افراد جرم و گناه است.

خبرگزاری فارس: کشف اسرار شخصی افراد جرم و گناه است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی صبح امروز در نخستین همایش علمی و پژوهشی حراست از منظر آموزه‌های دینی که در تالار فخرالدین اسعدگرگانی در حال برگزاری است اظهار داشت: بر اساس روایات و آیات قرآن تجسس در حریم شخصی افراد و حوزه مسائل شخصی فرد درست نیست و حرام است.

وی با اشاره به روایتی از رسول خدا(ص) ادامه داد: به دنبال مسائل شخصی مردم و مسائلی که در خفای آنها اتفاق می‌افتد نیفتید و اگر کسی به دنبال مسائل مخفی افراد بیافتد که آنها را فاش کند خداوند به دنبال اسرار او می‌افتد و او را فاش خواهد کرد.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: نزدیک‌ترین حالتی که انسان به کفر نزدیک می‌شود این است که انسان با کسی دوستی کند برای آنکه لغزش‌هایش را کشف کند و بخواهد آن را به رخش بکشد.

نورمفیدی بیان کرد: اینکه فرد در خانه‌اش چه کاری انجام می‌دهد به کسی مربوط نیست و جستجو در آن حرام است.

وی تاکید کرد: از طرف دیگر حفظ نظام اسلامی در هر زمان و مکان و در هر حالتی یکی از واجبات است.

حفظ نظام از واجبات است

نورمفیدی متذکر شد: نظام اسلامی دشمنان داخلی و خارجی دارد که برای حفظ دستاوردهای مختلف نظام و برای حفظ آن از توطئه‌های دشمنان باید یک دستگاه نظارتی که مشرف به تمام مسائل و ناظر بر عملکردها و حرکت‌ها باشد در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

وی گفت: در این بین حراست مسئولیت سنگین، ظریف و حساسی دارد و نیاز دارد کسی که در این مسئولیت فعالیت می‌کند دقت بالایی را داشته باشد و بر اساس دستورات الهی و مسائل شرعی عمل کند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: مسئولان حراست و فعالان در این عرصه باید از بین کسانی انتخاب شوند که راستگو و راست‌گفتار باشند.

نورمفیدی متذکر شد: نیروی حراست باید وفادار باشد، به نظام و انقلاب و علاقه‌مندی واقعی و عمیق داشته باشد.

وی بیان کرد: اصولا تا زمانی که هوای نفس در کار انسان وارد نشده است خداوند انسان را کمک می‌کند و فرد اگر حسد، بخل و هوای نفس را دخالت ندهد خداوند او را هدایت خواهد کرد.

نورمفیدی در پایان خطاب به مسئولان حراست ابراز داشت: نظارت شما در مسائل کاری افراد باشد تا در کار نیروها در دستگاه‌ها مشکلی وجود نداشته باشد نه اینکه در مسائل شخصی فرد برای یافتن موضوعی تجسس کنید.