در گفت‌وگو با فارس
تقدیر نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از عوامل نجات کوهنورد دورودی

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از عوامل نجات کوهنورد دورودی با گذشت پنج روز تقدیر کرد.

خبرگزاری فارس: تقدیر نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از عوامل نجات کوهنورد دورودی

عباس قائدرحمت امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در دورود در خصوص نجات جان کوهنورد دورودی، گفت: لطف بی‌کران خداوند متعال همواره حافظ و ناصر بندگان خویش است، همان‌گونه که در نجات معجزه آسای جان کوهنورد دورودی مشاهده کرده‌ایم.

نماینده شهرستان دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جا دارد نجات محمد لشنی از کوهنوردان شهرستان پس از پنج روز گرفتاری در برف و بوران در پریزکوه دورود را به همشهریان گرامی و خانواده محترم ایشان تبریک و تهنیت عرض کنیم.

قائدرحمت متذکر شد: همچنین وظیفه خود می‌دانم از کلیه عزیزانی که در عملیات جستجوی ایشان تلاش و کوشش کرده‌اند، به ویژه امدادگران بی‌ادعای جمعیت هلال احمر شهرستان دورود و استان لرستان، هیئت، خانه و انجمن کوهنوردی شهرستان دورود و مردم غیور روستاهای منطقه کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

وی ادامه داد: این عزیزان در نجات جان این شهروند و کوهنورد دورودی کمال همکاری را با مسئولان داشته و از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند.

لازم به ذکر است، کوهنورد مفقود شده، در ارتفاعات کوه پریز در شهرستان دورود صبح روز سه شنبه و پس از گذشت پنج روز توسط نیروهای امدادی و کوهنوردی زنده پیدا شده و به بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرستان انتقال داده شد.

بر این اساس، شرایط عمومی کوهنورد 35 ساله دورودی خوب بوده و تنها سرمای شدید برف و بوران باعث سرمازدگی وی شده است که پس از گذشت چند روز به شرایط طبیعی باز گشته است.